


18 september 2010 is het precies veertig jaar geleden dat Jimi Hendrix overleden is. Nog steeds is hij voor veel gitaristen het grote voorbeeld.
Voor ons een reden om samen met Nederland muziek een Jimi Hendrix contest te houden op deze dag.
De contest bestaat uit 2 categorieën; Junioren (leeftijd t/m 23 jaar) en Senioren (leeftijd vanaf 24 jaar). De contest is alleen voor deelnemers uit flevoland.
Op de avond zullen 10 junioren het tegen elkaar opnemen en na een kleine tribute gaan 10 senioren het tegen elkaar opnemen.
De deelnemers worden begeleid door de Rock-a-oke Band, bekend van onze vaste Rock-a-oke avonden.
De prijs voor de beste junior en senior is een witte Fender Stratocaster.
Deze zal uitgereikt worden op de avond zelf na het juryberaad door Nederland muziek.


Radioweg 5, 1324 KW, Almere

Hendrix' stijl was uniek, en ondanks zijn hectische toerschema en perfectionisme in het opnemen van nummers, heeft hij meer dan 300 onuitgebrachte nummers nagelaten. Muzikaal gezien tilde Hendrix volgens velen het elektrische gitaarspel naar een veel hoger niveau, en door zijn gebruik en combinatie van onder andere feedback, distortion en wahwahpedalen is de populariteit van deze effecten en technieken na Hendrix' dood veel groter geworden. Hij haalde het uiterste uit zijn gitaar, meestal een Fender Stratocaster (die hij daarmee definitief op de kaart zette), en combineerde die op allerhande manieren met zijn versterker(s) (meestal Marshall).
De invloed van Hendrix is tot op de dag van vandaag terug te vinden in moderne muziek. Artiesten als Queen, Dave Murray (Iron Maiden), Joe Satriani, Lenny Kravitz, Popa Chubby, Kirk Hammett, Steve Vai, Yngwie J. Malmsteen, Prince, Billy Gibbons, Jeff Beck, Stevie Ray Vaughan, John Frusciante, Jim Thomas (The Mermen), Mike McCready, John Mayer, Wolfmother, Eric Johnson , Red Hot Chili Peppers, Matthew Bellamy en Walter Trout zijn door hem beïnvloed.

Datum: 18 september
Deur open: 20:00
Entree: € 3,50- + 2 drankmuntjes gratis!